Ambasadori i BE takohet me Bashën, ja çfarë u diskutua

Ambasadori i BEnë vendin tonë, Luigi Soreca u takua me kryetari n e PD, Lulzim Basha vetëm një ditë pasi u rikonfirmua kryetar i Partisë Demokratike/

Njoftimin e ka bërë ambasadori Soreca në një shënim në Twitter.

“Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar I @pdshqiperi, u takova sot @lulzimbasha_al, për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re që fillon shtatorin e ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm të ardhshëm në procesin e integrimit # BE të # Shqipërisë”, shkruan Soreca.

32