Lista e Spanjës për Europian, asnjë lojtar i Real Madridit!

Spanja e ka publikuar listën prej 24 futbollistëve për Kampionatin Evropian 2020, i cili nis më 11 qershor.

Trajneri i furisë së kuqe Luis Enrique ka vendosur të mos e ftojë fare kapitenin e kombëtares dhe Real Madridit, Sergio Ramos.

Kjo nënkupton se asnjë lojtar i Real Madridit nuk është ftuar nga Spanja pë Euro 2020.

Lista e plotë

1 36