Dyshemeja e lokalit plot me para, denoncimi: Zyrtarët e PS festojnë fitoren me lekët e tërmetit (Video)

Një denoncim ka mbërritur këtë të enjte në Fax News, që pretendon se zyrtarët e Partisë Socialiste Manëz kanë festuar fitoren e 25 prillit duke kërcyer dhe duke hedhur paratë e tërmetit.

Sipas denoncuesit në fjalë, bëhet fjalë për Aris Gjergji, punojes i postes Shqiptare Manez, i cili po i hedh leket krytarit të njesise adminstradive Manez, Muharrem Sula.

Mesazhi

Pershendetje !!

Dua te ju tregoj qe me rastin e fitores PS Manez ka organizuar nje darke te madhe duke hedhur leket e termetit ky qe po ju tregoj qe po hedh leket Shtepiave Termetit leku lum quhet Aris Gjergji Punojes i postes Shqiptare Manez po Hedh Leket krytarit Njesise Adminstradive Manez Quhet Muharrem Sula !!

Une kam 2 vjet qe qendroj ne cader keto hedhin lek neper festa duke blejt vota

Nuk kam cfare te bej kam femijet rrugve ne cader !

Eshte bere me date 11.05.2021

Ne darket deri ne oraret e para mengjesit

Eshte katastrofe ka vjedh leket termetit katastrofe !!

Edhe ndihmat bonuese !!

Kane qene mbreme Kengetarit Moli edhe Shaban Cela

Eshte nje orkester shume e shtrenjte.