Berisha uron Bajramin: Lutem që sakrifica të kthehet në paqe për kombin tonë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë në festën e Fiter Bajramit. “I Gjithëfuqishmi të pranojë sakrificën e besimtarëve dhe ta kthejë në paqe”, shkruan Berisha në një postim në Facebook.

Mesazhi i ish-Kryeministrit Berisha

Gazuar Bajramin!

Te dashur miq, sot besimtaret musliman pas agjerimit te muajt te madhnueshem te Ramazanit kremtojne diten e bekuar te Fiter Bajramit.

Ju ftoj te dashur miq, te lutemi dhe te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje sakrificen e tyre dhe ta kthej ate ne paqe, mbaresi e te mira, per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar! sb