Prokuroria e kapur nga klani mafioz/ Kërkohet zbardhja e tabulateve të Taulant Ballës me bandën e Elbasanit

Ish-Kryeministri Berisha ka postuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se, Mehmet Greca ishte arkëtari i bandës që paguante për votat e blera. Spak të hetojë tabulatet telefonike të Suel Çelës dhe Klement Xhaferrit me Taulant Ballen gjatë fshatës dhe para dhe pas ngjarjes.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Kerkohet zbardhja e tabulateve te Taulant Bego Yaris me banden e Elbasanit.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha Prokuroria e Elbasanit eshte e kapur nga Klani mafioz i Taulant Balles, Suel Çela Klement Xhaferri jane organizatoret kryesor te blerjes se votes per Taulant Ballen ne Elbasan.

Mehmet Greca ishte arketari i bandes qe paguante per votat e blera.Spak te hetoje tabulatet telefonike te Suel Çeles,Klement Xhaferri me Taulant Ballen gjate fshates dhe para dhe pas ngjarjes,prandaj Taulantit ju be ftyra si kepuce e zeze diten e ngjarjes sepse eshte i lidhur koke e kembe me banden e Elbasanit e cila ishte ne mision dite e nate per blerjen e votes.me respekt