Ballina Politikë Denoncimi: Paulin Stërkaj terror votuesve, u kërkon lekët që i kishte dhënë...

Denoncimi: Paulin Stërkaj terror votuesve, u kërkon lekët që i kishte dhënë për votat

Lekë për të blerë votat dhe terror për tja marrë sërish lekët pas zgjedhjeve. “Qytetari dixhital” enoncon një rast flagrant.

Ndodh edhe kjo ne Gurin e Zi, Shkoder!I terrorizojne per leket e votave! sb

Prsh.
Jam nje banor i Fshatit Guri Zi Shkoder, te shkruj per nje hall. Na ken ardh ne shpija me zort me na ofru lek per vota kto te PS, e tash na vijn me na marr shpirtin tu na kercenu se su kan dal votat. Na vijn ma shajn me rob e me çka kena. Na vijn na thojn filan deputet ka me ardh me ju blloku shpit se skeni dhan voten taman. A ka kund ndonje vend qe me ju anku se npolici i kan tan kto vet, e skena force, me i nxjerr emrat e tyre qe ti marrin shteti ti fusin neper burgje. Sna lan rehat njrz e Pavlin Sterks, jena ba me lshu shpijat. Keni 8 vjet qe po na rreni me pushtet, po iher qe na erdh mundsija neve me ju rrejt pse po hilleni mor bij bushtrash…

Exit mobile version