Ballina Aktualitet “Horrat cigaren ma shuajnë në shpinë”! Vargjet tronditëse të Flutura Açkës  

“Horrat cigaren ma shuajnë në shpinë”! Vargjet tronditëse të Flutura Açkës  

Shkrimtarja Flutura Açka, e zgjedhur si deputete në Elbasan, e ka përjetuar si një dhimbje dhe tragjedi për vendin Marrjen e një mandate të tretë nga Rilindja dhe Edi Rama.

Açka, shpreh trishtimin me vargje therëse për shqiptarët që pas rikonfirmimit të Ramës prenë biletën për të ikur nëpër botë siç bënë rreth 500 mijë shqiptarë të tjerë gjatë dy mandateve të para të tij.

Poezia e Flutura Açkës  

Pse je n’trishtim Atdhe?

Shqiptarët me marrje mendsh u gdhinë,
i prenë biletat për në udhëbotë,
e horrat cigaren ma shuajnë në shpinë!

Exit mobile version