Deromemaj: Në Vlorë PD ka 4 mandate, synojmë të 5-in

Partia Demokratike është e kënaqur me rezultatin në Vlorë, duke shënuar një rritje të konsiderueshme në këtë qark.

Ndërsa në zgjedhjet e 2017 PD mori 3 mandate, kreu i degës së PD në këtë qytet, Genc Deromemaj, tha për gazetarin e Ora News, Edi Ruçi se demokratët e kanë të garantuar mandatin e katërt dhe janë shumë pranë të pestit.