“Topa me 50-çe” për të blerë votat, hetuesit nisin numërimin e parave (Video)

Videoja që po shikoni tregon momentin kur një nga anëtarët e grupit hetimor ka gjetur topat me lekë në prerje 50-she dhe ka nisur t’i numërojë.

Videoja është publikuar nga Syri.net dhe tregon momentin kurnjë nga hetuesit nis numërimin e parave për të vlerësuar shumën e tyrenë total.

Në makinën e bllokuar nga mbështetësit e Partisë Demokratike në Dibër janë gjetur para. Rasti u denoncua fillimisht nga kandidati demokrat Luan Haka.

Mbështetësit kanë bllokuar mjetin në të cilin ndodheshin dy të rinj, pasi ishin sinjalizuar se këta të fundit po shpërndanin para në zonën e Maqellarës në këmbim të votës.

Në vendngjarje ka mbërritur policia për të bërë kontrollin e mjetit. Efektivi i Policisë ka vendosur disa piketa provash, ndërsa personi që filmon gjithçka live dëgjohet teksa thotë se, kanë gjetur “topa me 50-çe”.

Shihni pamjet pa koment kur hetuesit gjejnë topat me 50 mijë lekësha.