Populli arreston live blerësit e votave të Ramës në Dibër, kapen disa topa me 50 mijë lekësha

Qindra banorë të Dibrës kanë bllokuar një makinë në Maqellarë. Sipas denoncimeve në makinë janë dy të rinj që po blinin vota në këtë zonë.

Policia dhe banorët kanë rrethuar mjetin tip ‘Volksvagen’ dhe po presin që të vijnë ekspertët.Në makinë ata thonë se janë persona të afërm me disa njerëz të PS-së. Nga ekspertimi që i është bë makinës janë kapur disa topa me 50 mijë lekësha, të cilat përdoresishin për blerjen e votave.