Bardhi: Makina e mbushur me para dhe karta identeti, janë shtabi elektoral i Taulant Ballës

Kandidati i PD për deputet, Gazmend Bardhi ka folur për herë të parë për Fax News në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Elbasan ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, i sulmuar së fundmi nga PD si eksponent kriminal i PS-së që

Bardhi u ndodh në vendngjarje pasi ndaloi një makinë për të cilën tha se ishte e mbushur me para dhe karta identiteti.

Gazmend Bardhi u shpreh se nuk ka shumë informacion sesi ndodhi ngjarja, por thotë se makina është e shtabit elektoral të Taulant Ballës.

“Aty i kishit, ti kishit kapur, kapeni me median (u drejtohet policeve).
Nuk kam shumë informacion, makina që shikoni atje është e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar nga prej ekspenonteve te krimti te organizuar dhe trupin e shihni vete atje.
Kaq kam për të thënë, janë një grup personash, shtabi elektoral i vertetet i Taulant Ballës”- u shpreh Bardhi.