Vritet Pjerin Xhuvani në Elbasan, 3 të plagosur, raportet e para…

Një i vrarë, një polic i plagosur në Elbasan sdhe dy të tjerë po ashtu të plagosur. Bëhet fjalë për një luftë të vërtetë në Elbasan.
Eshtë vrarë me armë Pjerin Xhuvani.

Në ngjarjen në Elbasan dyshohet se kanë mbetur të plagosur edhe dy persona, ndërsa ende rrethanat janë të paqarta. Ngjarja ka ndodhur ne lagjen ‘5 Maji’. Xhuvani ka qenë një nga organizatorët e sulmit ndaj qytetarëve dhe simpatizantëve të PD në Elbasan ditën e Verës.

Fotot tregojnë momentet e para pas ekzekutimit, ku shihet viktima në tokë, i mbuluar me një çarçaf të kuq. Nga të dhënat e para, dyshohet që autori i krimit tronditës është një ish-efektiv i forcave RENEA.