Gazetari publikon audiopërgjimin e Lames: Porosia e Ramës të mashtrojmë për legalizimet

Një mega skandal i ka plasur Edi Ramës dhe këtë radhë protagonist është kreu vetë ai dhe kreu i Kadastrës, Artan Lame.

Në një audio përgjim të publikuar nga gazetari Artan Hoxha, kreu i kadastrës është regjistruar duke deklaruar se Edi Rama i kishte dhënë porosi që të mashtronte mbi 100 mijë qytetarë për legalizimet.

Lame gjatë bisedës me stafin e tij, jep edhe direktivat se si të mashtrohen njerëzit, duke u thënë që do rishikojmë legjislacionin etj.

Kreu i Kadastrës jep udhëzime specifike që këta 100 mijë qytetarë të mbahen varur, sepse nëse u pritet shkurt, atëherë ata do të votojnë PD-në.

Pikërisht këta 100 mijë qytetarë kanë dalë nga listat e patronazhistëve të PS-së, të cilët kontrollojnë edhe nëse një qytetar e ka shtëpinë të legalizuar apo jo.