Sondazhi i fundit i FTA: Opozita fiton zgjedhjet, 16% më shumë se PS, Basha tejkalon Ramën

Nëse do të votohej sot shumica e shqiptarëve do të votonin Partinë Demokratike. Sipas sondazhin të përgatitur nga kompania ‘Flame Tree Advisors’, dhe që po transmetohet në ‘Çim Peka LIVE’, PD-ja pritet që të votohet nga 47.1 për qind e shqiptarëve.

Ndërkaq PS pritet të marrë 41.1 për qind të votave.Ndërkaq për LSI pritet të votojnë 9.4 për qind e qytetarëve. Në sondazhin që po transmetohet në SYRI TV kanë marrë pjesë 1000 qytetarë.

Sipas sondazhit të përgatitur nga kompania ‘Flame Tree Advisors’, dhe që po transmetohet në ‘Çim Peka LIVE’, 58.9 për qind e shqiptarëve mendojnë se Lulzim Basha do të ishte një kryeministër më i mirë.