Ballina Kryesore Kush është “banda e Astirit” që synon të hedhë në erë zgjedhjet...

Kush është “banda e Astirit” që synon të hedhë në erë zgjedhjet në Vlorë për Ramën

Presidenti Meta denoncoi sot atë që njihet si “banda e Astirit” që synon të kontrollojë Vlorën duke mbështetur Ramën në zgjedhje. Meta tha “skenari I tyre është përvëluar” dhe se për këtë ka njoftuar edhe opozitën.

“Donin të merrnin edhe zyrtarisht Bashkinë e Vlorës përmes dorëheqjes së kryebashkiakut në mënyrtë të që venosnin njeriun e tyre, ndërsa Lelin ta fusnin diku në fund të listës.

Donin ta merrnin zyrtarisht se formalisht ata e kanë marrë prej më shumë se një viti”, tha Meta. Ai ka sqaruar se bëhet fjalë për atë bandë që do të përfitonte nga ndërtimi I rrugës 20 milionë euro kilometri.

Meta ka lënë të kuptohet se një nga anëtarët e kësaj bande është Afrim Qendro i cili drejton fushatën e Ramës në Vlorë bashkë me Gjiknurin. Qendro ka qenë më parë Drejtori i Autoritetit Rrugor që falsifikoi edhe firmën e Sekretarit amerikan të Shtetit Delaware në dokumentacion për t’ja dhënë ndërtimin e rrugës së Astirit një kompane fantazmë për 20 milionë euro kilometri.

Exit mobile version