Basha poston videon: Ju jeni njerëz të lirë. Ky është vendi juaj. Nuk u pëlqejnë ata që ju udhëheqin? Ngrihuni!

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar një vide me një mesazh për zgjedhjet e 25 prillit ku thekson se, i pari është qytetari.

“Ju jeni njerëz të lirë. Ky është vendi juaj. Vetëm ju do të vendosni për fatet e tij. Vetëm ju do të sillni ndryshimin. Votoni 9 dhe sillni ndryshimin!”, thekson Basha.

Teksti i zbardhur

A e dini cili është i pari?

A e di cili merr vendime për ty?

Jo ky. As ky dhe as ky.

Je ti!

Ti je ai që vendos për të ardhmen e këtij vendi.

Je drejtuar nga qeveritarë arrogantë dhe përçarës, që të kanë bërë të besosh se nuk ka më shpresë.

Por i pari je ti.

Nuk të pëlqejnë ata që të udhëheqin?

NGRIHU

DHE

NDËRROJI

Mos hiq dorë nga Shqipëria.
Ndryshoje Shqipërinë