Sulm me armë para spitalit në Paris, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur në Francë, teksa janë dëgjuar të shtëna armësh.

Mësohet se persona të pa identifikuar kanë qëlluar me armë përpara spitalit, Henry Dunant në Paris, teksa mësohet se nga përplasja ka mbetur i vdekur një person.

Mediat e huaja shkruajnë në se në vendin e ngjarjes bëjnë me dije se person i vrarë ishte një burrë, teksa personi i plagosur mësohet se është një grua që punonte si zyrtare e sigurisë në spital.

Motivi i të shtënave mbetet i panjohur, ndërsa policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.