Ballina Aktualitet Berisha: Badiguardët e ministres rrahin në oborrin e shtëpisë të moshuarin pse...

Berisha: Badiguardët e ministres rrahin në oborrin e shtëpisë të moshuarin pse refuzon t’i presë!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, Bodigardët e ministres Xhakka rrahën një plak pse kishte mbyllur derën dhe nuk e priti ministren me miliotantët e PS.

“Militantet e Partise Socialiste me ne krye Olta Xhacken dhe shume te tjere nga pas (theksoj te gjithe nepunes te administrates ne orar pune) shkuan per fushate ne Borove perpara 2 ditesh. Nje burre plak qe jeton atje, kishte mbyllur deren e jashtme sepse nuk donte qe ti shkonin ne shtepi dhe u tha qe te mos shkonin tek shtepia e tij sepse tek ai fshat nuk eshte investuar asgje dhe ska kuptim te shkonin te kerkonin voten”, shkruan qytetari.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Ndrikull Xhaçka fushate me dajak

Badiguardet e saj rrahin ne oborrin e shtepise te moshuarin qe refuzon ti prese!

Narkoploicia si gjithnje ne anen e banditeve!

Duke denuar me ashpersine me te madhe aktin banditesk te rrahjes se te moshuarit ne Borove nga Ndrikull Helikopterri dhe banditet e saj, shtoj se 25 prilli po afron dhe ndeshkimi i rrepte ligjor ju pret per aktin tuaj kriminal.

Lexoni mesazhin trondites te qytetarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor.
Doja tu tregoja nje incident te ndodhur 2 dite me pare ne rrethin e Kolonjes, me saktesisht ne Borove, nje nga fshatrat e Kolonjes.

Militantet e Partise Socialiste me ne krye Olta Xhacken dhe shume te tjere nga pas (theksoj te gjithe nepunes te administrates ne orar pune) shkuan per fushate ne Borove perpara 2 ditesh.

Nje burre plak qe jeton atje, kishte mbyllur deren e jashtme sepse nuk donte qe ti shkonin ne shtepi dhe u tha qe te mos shkonin tek shtepia e tij sepse tek ai fshat nuk eshte investuar asgje dhe ska kuptim te shkonin te kerkonin voten.

Ne kete moment, bodyguarde-t e zonjes ministre, hidhen nga muri sepse zoteria ne fjale e kishte kycur porten e shtepise, dhe e kercenojne plakun 75 vjecar dhe per me teper e godasin dhe keshtu largohen nga vendi.

Zoteria kishte lajmeruar disa te aferm per ndihme sepse jeton i vetem me gruan dhe ishte ndjere keq.

I afermi i zoterise, shkoi te sqarohej me zonjen Ministre por fjala e saj ishte:

Mu largo, mos me prish takimin sepse skam asgje per te sqaruar me ty’ , dhe perseri bodyguarded perleshen me te afermin e zoterise i cili ishte i vetem ne mes te militanteve te PS.

Ai u shoqerua nga Policia dhe u mbajt ne komisariat per 2 dite, nderkohe qe asnje nga Partia Socialiste nuk u shoqerua sepse Policia eshte e korruptuar.

Kjo eshte policia e shtetit!

Ne qytetin tim policia shoqeron zonjen Ministre ne cdo vend ku ajo ben fushate per te qene ajo e mbrojtur, se nuk mjaftojne bodigarded e saj.

Te lutem postoje qe te gjithe ta kuptojne se cfare dhune dhe presioni po ushtrojne per te marre votat!
Anonim te lutem!!

Exit mobile version