SHBA paralajmëron Ramën: Zgjedhjet të përmbushin standardet ndërkombëtare

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan për Shtetit, Palmer ka dhënë një mesazh për zgjedhjet duke kërkuar nga palët që zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike si dhe të sigurohet që të kihet besim për rezultatin.

Ky është një paralajmerim i qartë per Ramën, pasi diuhet se zgjedhjet i menaxhon qeveria, bandat Rama dhe parate e mafias po prap Rama.

Ai konfirmon se ka folur me Ramën, Metën e Bashën duke i cilësuar ato si biseda të mira. Ai ka vlerësuar gjithashtu përpjekjet për Reformën në Drejtësi.

‘’ Pata bisedime të mira me Presidentin e Kryeministrin. Vlerësoj përpjekjet që janë bërë në Reformën në Drejtësi. Zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike. Kam biseduar edhe me kreun e PD, Lulzim Basha. Të sigurohet që shqiptarët të kenë besim për rezultatin. SHBA e përkushtuar të jetë partner i fortë për Shqipërinë. Jemi të përkushtuar për të ardhme euroatlantike të Shqipërisë.’’- tha Palmer.