Video/ Basha: PPP-të e Ramës në shëndetësi po lënë spitalet pa investime dhe mjekët pa rritje pagash

Kryetari i PD, Lulzim Basha është ndalur sërish tek një nga dështimet e kryeministrit në ikje, Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, lideri i opozitës thekson se, Rama ka abuzuar me koncesionet në shëndetësi.

Pyetja e kreut të opozitës: Sa do t’u kushtojnë shqiptarëve gabimet në llogaritje të koncesioneve në shendetësi.

Pergjigje: 90 milionë euro më shumë. PPP-të po thithin fondet për shëndetësinë, duke lënë spitalet pa investime dhe mjekët pa rritje pagash.