PD i përgjigjet Ramës: Humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz dhe për këtë sulmon mikpritjen e shqiptarëve për Bashën

Partia Demokratike i është përgjigjur kreut të PS, Edi Rama, i cili edhe sot reagoi për takimet entuzuaste të Kryatrit të PD, Lulzim Basha në qytetin e Korçës. Basha edhe Korçë u prit me entuziazëm dhe ovacione nga qytetarët e shumtë që kishin dalë në shesh.

Në reagimin e PD thuhet se, Edi Rama e ka kuptuar që shqiptarët duan ndryshimin dhe askush nuk e ndal dot më këtë.

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

I kapur mat në panikun e humbjes, Edi Rama shqetësohet çdo ditë për mikpritjen e shqiptarëve për Lulzim Bashën.

Edi Rama e ka kuptuar që shqiptarët duan ndryshimin dhe askush nuk e ndal dot më këtë.

Humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz dhe për këtë ai sulmon takimet tona elektorale.

PD është parti që funksionon sipas rregullave dhe ligjeve në fuqi.

Kërcënimet dhe keqinformimet e Edi Ramës nuk e ndalojnë dot rrugën drejt fitores së Partisë Demokratike.

Në 25 prill Rama do të humbë dhe Shqipëria do të fitojë!