Basha publikon videon: Vetëm incineratori i Tiranës do t’u kushtojë shqiptarëve 430 milionë Euro

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video me njërin nga ‘dështimet’ e kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha thekson se, Rama kishte premtuar se do jepte dorëheqjen nëse fatura e inceneratorëve do të ishte me shumë se 400 milionë Euro. Pra, ai nuk e ka mbajtur as këtë premtim.

Dhe në përgjigjen qe jep lideri i opozitës, duke ju referuar statistikave të KLSH, vetëm incineratori i Tiranës do t’u kushtojë shqiptarëve 430 milionë Euro.