Rama, drekë me karkaleca e ngjala me njeriun që sulmoi Luçiano Boçin

Rama e ka shtruar me karkaleca dhe peshk sëbashku me drejtuesit e anijeve të peshkimit.

Në këtë takim ishte i pranishëm dhe biznesmeni Gjergj Luca, i cili pak ditë më parë u përfshi në një konflikt fizik me kandidatin për deputet të PD-së në Elbasan Luçiano Boçi.

Me ironi, biznesmeni Luca ka komentuar dhe thëniet e opozitës për etiketimen e sipërmarrësve si “oligarkë”, teksa tha se “ne jemi të gjithë oligarkë, por kush punon në këtë vend?!. A t’ka shku mendja me qenë oligark?!

Kryeministri Rama gjatë fjalë së tij tha se nuk po kandidonte në Durrës për të marrë vota, por për të bërë histori.