Rama, 10 mijë doza të vaksinës ruse “Sputnik V” për shqiptarët

Shqipëria ka pritur këtë mesditë dozat e para të vaksinës ruse Sputnik V.

Këtë mesditë kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” 10 mijë doza të vaksinës ruse.

Vaksinat u pritën në aeroportin e Rinasit nga dy ministrat Ogerta Manastirliu dhe Arben Ahmetaj.

Në një njoftim nga Kryeministria, thuhet se këto vaksina janë dhuratë nga Princi i Kurorës së Emirateve të Bashkuara, Muhammed Bin Zayed.