Basha uron besimtarët bektashinj: Qoftë kjo ditë e bekuar një ogur i mbarë për çdo shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit.

Në një postim në faqen e tij në Facebook Basha shkruan se “qoftë kjo ditë e bekuar një ogur i mbarë për çdo shqiptar e për çdo familje që sot i lutet Zotit për të mirën, shëndetin dhe ngadhënjimin mbi të keqen!”.

Ja postimi i plotë:

Të dashur besimtarë bektashinj!

Gëzuar nga mot Sulltan Novruzin!

Qoftë kjo ditë e bekuar një ogur i mbarë për çdo shqiptar e për çdo familje që sot i lutet Zotit për të mirën, shëndetin dhe ngadhënjimin mbi të keqen!