Dështimet e Ramës, Basha: 428 shkolla të mbyllura për shkak të emgracionit

Kur na ndajnë 38 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur sipas tij, dështimin e radhës të kryeministrit Edi Rama. Përmes një videoje në “Instastory”, Basha thekson se gjatë viteve të fundit në Shqipëri janë mbyllur 428 shkolla, e shkak për të sipas tij, janë emigracioni dhe lindshmëria në rënie.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

38 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite.

Sa shkolla janë mbyllur ë Shqipëri vitet e fundit? Përgjigja 428 sholla mbyllën dyert për shkak të emigracionit dhe lindshmërisë në rënie