Shpërthimi i tritolit trondit Fushë-Krujën

Tritol dhe pasiguri në Fushë-Krujë.
Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së Arben Pllumbit në fshatin Halil.
Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka të lënduar pasi në banesë nuk banon njeri. Kjo është e dyta herë që ndodh një shpërthim me eksploziv në këtë banesë.

Nga shpërthimi raportohen vetëm dëme material, ndërkohë që pritet hetimi i plotë i ngjarjes për të mësuar rrethanat e saj.
Në momentin e ngjarjes familjarët e Pllumbit kanë qenë në Krujë ku kanë një tjetër banesë të tyren.