Mjeku Kalo shpërthen kundër PS: Parti e “MAVIJOSUR” nga ethet e parave të korrupsionit

Mjeku Tritan Kalo ka shpërthyer në një deklaratë të fortë kundër PS, duke nekonsideruar atë si të korruptuar. “PS e pas Qershorit 2013 është një parti mbrojtëse e interesave të pasunarëve, e “MAVIJOSUR” nga ethet e parave të korrupsionit,” shkruan Kalo.

Duket se mesazhi indirekt shkon për kolegen e tij, Najada Çomo. Kjo e fundit vendosi të garojë për Partinë Socialiste dhe Edi Rama e vendosi në krye të listës në Tiranë.