Edhe Musa Ulqini largohet nga PS

Rama largon nga lista e deputetëve edhe Musa Ulqinin.

Musa Ulqini nuk do të kandidojë më për deputet të Partisë Socialiste. Albeu.com mëson se Ulqini nuk ka pëlqyer vendin që Rama i ka dhënë në listën e qarkut të Elbasanit duke refuzuar të marrë pjesë në të.

Më herët u njoftua edhe moskandidimi i Eglantina Gjermenit, Besnik Barajt, Sadi Vorpsit dhe Vasilika Hysit.