Foto/ Në fushatë me Taulant Ballën, kush është Astrit Sufali, trafikanti i dënuar për vrasje në Itali

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla po bën fushatë në Peqin me Astrit Sufali, një person me 4 emra që është dënuar në Itali për vrasje. Syri Tv ka publikuar një foto kus hikohet Taulant Balla me Astrit Sufali në fushatën e PS.

Sufali është një trafikant vrasës i kërkuar në Itali për vrasje, por pasi u arrestua në Elbasan në vitin 2017 u la i lirë pas ndërhyrjes së eksponentëve të PS.

Sufali njihet si një nga të fortët e Elbasanit. Ai ka qenë në kërkim ndërkombëtar për vrasje në vitin 2012 në Breshia të Italisë.

Sufali u arrestua në vitin 2017 në Peqin, me qëllim ekstradimin e tij në Italia.

Operacioni për kapjen e tij në 2017 zgjati një muaj dhe në të mori pjesë edhe RENEA.

Por çuditërisht Sufali u la në masën e sigurisë arrest shtëpie, të cilën e theu duke lëvizur i lirë.

Ndërkohë që Sufali jo vetëm nuk u ekstradua, por vazhdoi të bëjë jetën e tij i lirë duke kërcënuar dhe goditur policinë. Ndërsa sot shfaqet me Taulant Ballën, në një kohë kur ndërkombëtarët kanë bërë thirrje që politika të qëndrojë larg krimit në këto zgjedhje.

asdsafsd1614879464

ccc