Liverpool vendos për të ardhmen e Shaqirit

Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpool në verë, teksa tashmë edhe klubi ka marrë vendimin për lojtarin.

Drejtuesit i kanë vendosur çmimin lojtarit dhe nëse vjen ndonjë ofertë mbi 20 milionë euro, atëherë do ta pranonin.

Shaqiri është pjesë e Liverpoolit nga viti 2018, kur të kuqtë e afruan për 13 milionë euro, pasi kishte shkëlqyer me Zvicrën në Botëror.

Shumë skuadra janë vënë në gjurmët e Shaqirit dhe kërkojnë ta kenë pjesë të tyre për sezonin e ardhshëm.