Topi jep dorëheqjen nga drejtimi FRD

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga FRD një ditë pasi ka firmosur marrëveshjen për koalicionin opozitar “Aleanca për Ndryshim” me kreun e PD Lulzim Basha.

“Deklaroj dorëheqjen e menjëhershme dhe të parevokueshme nga drejtimi i FRD-së”, shkruan Topi në letrën e dorëheqjes së tij.

Vetëm ditën e djeshme është firmosur marrëveshjea për të hyrë në zgjedhje bashkë me PD.

Pas vitesh ndarje, surpriza e këtyre zgjedhjeve është rikthimi i ish-presidentit, Bamir Topit me Partinë Demokratike.

Ndërkohë mësohet se në krye të FRD do të jetë kryetar Sali Shehu