Ballina Aktualitet Topi jep dorëheqjen nga drejtimi FRD

Topi jep dorëheqjen nga drejtimi FRD

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga FRD një ditë pasi ka firmosur marrëveshjen për koalicionin opozitar “Aleanca për Ndryshim” me kreun e PD Lulzim Basha.

“Deklaroj dorëheqjen e menjëhershme dhe të parevokueshme nga drejtimi i FRD-së”, shkruan Topi në letrën e dorëheqjes së tij.

Vetëm ditën e djeshme është firmosur marrëveshjea për të hyrë në zgjedhje bashkë me PD.

Pas vitesh ndarje, surpriza e këtyre zgjedhjeve është rikthimi i ish-presidentit, Bamir Topit me Partinë Demokratike.

Ndërkohë mësohet se në krye të FRD do të jetë kryetar Sali Shehu

Exit mobile version