Ballina Kryesore Babai i gjyqtares akuzon Ramën për lirimin e kriminelëve: Vajza nuk liroi...

Babai i gjyqtares akuzon Ramën për lirimin e kriminelëve: Vajza nuk liroi djalin e deputetit

Flet babai i Enkelejda Hoxhës:

Jam këtu për të dëgjuar nga afëer situatën e vajzës sime e cila është më e përkushtuara, më e afta në detyrë, shkon në të gjitha rrethet e veriut dhe zëvendëson gjyqtarët. Asnjë fakt, asnjë argument, veç trillime kishin. Si ka mundësi që me para se kapën në dorë, kapen pas një filmi, pse e hodhe firmën ti.

Si mos ta hedh unë firmën kur e kanë bërë hartim për 10 drejtori i burgut, infermieri i burgut. Vajza ime as është marrë dhe as i shkon mendja kurrë, Edison Harizi shkaktoi vdekje në Durrës dhe në Vlorë, pse shkoi deri në atë shkallë, Admir Tafili u çua në Krujë, pse këto transferime i bëri vajza ime.

Është vajza më punëtore, fëmijët nuk e shihnin as në mëngjes kur zgjoheshin dhe as kur flinin në darkë. Si kamundësi kryeministri që betohet për këtë gjyqtare, se la në burg djalin e deputetit se i takonte. Si ka mundësi që të ndërhysh ti, shoqja e vajzës sime është këshilltare në Gjykatën e Lartë, vetëm se liroi djalin e deputetit.

Hyni dhe shihni se çfarë bëhet te burgjet, si ka mundësi kur vendimi qenka i saktë, dhe ti nuk hyn që ta analizosh. Inspektori i Lartë i Drejtësisë mos tiu hedhi livando burgjeve, a jepet një masë sigurimi me arrest shtëpie?

Exit mobile version