Ballina Kryesore Basha zbardh takimin me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim

Basha zbardh takimin me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim

“Kënaqësi e madhe të takohem sot me ambasadoren amerikane Yuri Kim. Ndava me të planin e Partisë Demokratike për Shqipërinë dhe nevojën për mbështetje amerikane dhe një bashkëpunim të fortë për të rritur zhvillimin ekonomik, për të tërhequr investime amerikane dhe për të forcuar luftën kundër krimit dhe korrupsionit”

Great pleasure to meet today with @USAmbAlbania Yuri Kim. I shared with her the @pdshqiperi plan for 🇦🇱 and the need for American support and strong 🇦🇱🇺🇸cooperation, to increase economic development, attract 🇺🇸 investments and strengthen the fight against crime and corruption.

Exit mobile version