100 dështimet e qeverisë Rama në 8 vite, Basha publikon videon

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se, qeveria ‘Rama’ në këto 8 vite qeverisje ka bërë 100 dështime.

Përmes një postimi në Instagram, Basha ka publikuar një story me pamje nga Infektivi, ku fokusi qëndron tek shëndetësia falas.

Basha shtron pyetjen nese është mbajtur premtimi për shëndetësi falas. Kreu i opozitës thekson se, sipas Bankës Botërore, pagesat maksimale kanë qenë nga xhepi i shqiptarëve dhe minimale nga shteti.