Ballina Aktualitet Foto/ Veliaj prish lulishten për të ndërtuar qiellgërvishtëse, Berisha: Kjo ndodh sepse...

Foto/ Veliaj prish lulishten për të ndërtuar qiellgërvishtëse, Berisha: Kjo ndodh sepse merr 20% nga Ndragheta!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili shkruan se, Veliaj e ka zaptuar për pallate një hapsirë që ishte për lulishte në zonën e Astirit. Sipas qytetarit, komuna Yzberisht e kish caktuar lulishte, por Lali leku e shndërron në qiellgërvishtëse!

Berisha shkruan se, kjo ndodh pasi Ndrageta paguan 20% dhe planifikimi urban ka si kriter vetem xhepin.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Lal Plehu lulishten mes pallateve e shnderron ne qiellgerrvishtese. Sepse Ndrageta paguan 20% ndaj dhe per ate planifikimi urban ka si kriter vetem xhepin!

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr jemi te Astiri. zona pas pallateve ne unazen e madhe. Kete zone mes pallateve

komuna yzberisht e kish caktuar lulishte.

Lali leku e shnderron ne qiellgervishtese!

Exit mobile version