Pirlo: “Askush nuk më ndalon ta zëvendësoj Ronaldon”

Andrea Pirlo ka hedhur benzinë në zjarr. Trajneri i Juventusit mori guximin që ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon në ndeshjen kundër Interit, të cilën e fituan në fund 2-1.

Këtë zëvendësim nuk e priti mirë Ronaldo, por Pirlo thotë se e bëri për të mirën e ekipit.

“Është normale të reagoni ashtu kur ju largoheni nga ndeshje si kjo sepse doni që të ndihmoni skuadrën”, u shpreh Pirlo.

“Nuk ka asnjë klauzolë në kontratë që thotë se ai s’mund të zëvendësohet. Ai e di që është i rëndësishëm për ne, por për të qenë sa më i freskët ai duhet të pushojë”.

“I thash se duhet të pushojë, kemi ndeshje të rëndësishme të shtunën. Ai ka luajtur shumë ndeshje me radhë, tani dhe në të ardhmen pak pushim do t’i bëjë mirë”.

CR7 ka shkëlqyer mbrëmë në Kupën e Italisë, duke shënuar dy gola kundër Interit në gjysmëfinale dhe tani “Zonja e Vjetër” është me një këmbë në finale.

Në minutën e 76-të, për ta pushuar paksa, Andrea Pirlo vendosi që ta zëvendësojë Ronaldon. Por, kjo nuk del asnjëherë mirë kur është në pyetje CR7 që gjithmonë dëshiron të jetë në fushë. Dhe natyrisht i nuk e fshehu nervozizmin për largimin nga loja.

Cr 600x360 1