Rama siguroi vaksina vetëm për veten dhe miqtë, a do të vaksinohet publikisht Pipero?

Rama ka bërë sot dozën e dytë të vaksinës, menjëherë pasi priti mbrëmë në Rinas mbërritjen e 1170 vaksinave.

Sot Rama ka shkuar në stadiumin “Air Albania” për të bërë vaksinën, më tepër për një shoë televiziv se sa për të informuar qytetarët për domosdoshmërin e vaksinës.

Pas Rames, vaksinën e ka bërë edhe Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, por nuk dihet nëse mjeku Pëllumb Pipero do ta bëjë publikisht dozën e dytë, pasi edhe pse e bëri dozën e parë ai u infektua me Covid-19.