Ballina Politikë Ku do t’i gjejë Basha paratë për të realizuar programin? Paloka përgjigje...

Ku do t’i gjejë Basha paratë për të realizuar programin? Paloka përgjigje Ramës dhe shërbëtorëve të tij

Nga Edi PALOKA

Pas paraqitjes se nje pjese te programit te PD (ate te ekonomise dhe shendetsise) u hodhen ne sulm menjehere sherbetoret e keqperdorur e te mirepaguar nga Rama me parate qe ju grabiten shqiptareve. Ata qe nuk e pyeten kurre Ramen se ku do i gjente parate per te hapur “300 mije vende te reja pune”; ku do i gjente parate per te rritur rroga e pensione; si do e bente “shendetsine e arsimin falas”; si do i “legalizonte shtepite falas”…

Ata qe kurre nuk pyeten keto 8 vite se ku jane portet, aeroportet, rruget e resortet , ku jane ne realitet investimet qe Rama shpalos ne 3D sa here ka zgjedhje. Ata qe ne 8 vite nuk pyeten se perse asgje nga keto nuk eshte realizuar; perse Rama mashtron edhe per gjerat me banale. Ata qe ne 8 vjet nuk pyeten se ku perfundojne parate qe ju merren shqiptareve.

Ata qe nuk e pyeten kurre Ramen se si ka mundesi qe ne vend te programit ne 2017, ju ofroi shqiptareve vetem nje shfaqje me brekushe e batuta bajate per “timon e tepsi” e pastaj “fitoi” dhe zgjedhjet…!

Papritur, keta, klithen te gjithe me nje ze: “Ku do i gjeje Basha parate per te realizuar programin qe paraqiti…?” Megjithese programi eshte i detajuar dhe shpjegon konkretisht dhe burimet e financimit dhe kohen e menyrat e realizimit.

Sidoqofte sa per “indicie”, po ju jap vetem nje shifer “te vogel” nga ato qe ju grabiten shqiptareve çdo dite per te perfunduar ne xhepat e Rames dhe oligarkeve te tij

Ah se harrova, jane dhe parate me te cilat shperbleheni ju…

Exit mobile version