Ish-deputetja publikon videon: Banorët e Torovicës prej dy javësh nën pushtetin e ujit dhe të harruar nga qeveria

Nga Lindita METALIAJ

Banoret e Torovices dhe te Malecajve harrohen dhe prej dy javesh jane nen pushtetin e ujit!

Administratori i njesise administrative i fyen dhe ju ben presion!

Pikerisht dy jave me pare Gezim Dushkaj dhe banoret e tjere te Torovices denoncuan tek kryetari Basha situaten e permbytjes dhe pasojat e renda ekonomike qe solli kjo situate.

Si te mos mjaftonte braktisja nga institucionet vendore dhe qendrore keta banore po perballen edhe me arrogancen,fyerjet dhe presionin qe po u behet nga drejtuesit e njesise administrative.

Askush nuk na ka ardhur ne ndihme dhe as te na shohin-thote Gezimi.

Jam gati te kerkoj azil te iki nga ketu dhe te mos i le femijet ne uje-thote ai ,teksa shpjegon edhe fyerjet qe administratori i ka bere .

Skandalet e rilindjes s’ kane fund!

Degjojeni vete .👇

142160562 791543968107779 4497784456507240702 n