Basha poston videon: Rama s’e ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish për skandalin e përfshirjes së Ramës dhe Veliajt në mafian e Ndeaghetës. Sipas përgjimeve të Antimafias italiane, biznemsenët e Ndraghetës ksihin folur me miq të Ramës dhe Veliajt për të ndërtuar në Tiranë gradaçela ku Veliaj do të merrte 20 përqindshin për çdo leje ndërtimi.

Basha shkruan nërteagimin e tij se, Rama dhe marionetat e tij e kanë mendjen të shtojnë pasurinë e tyre me mafien dhe as që u bie në mend për njerëzit.

“Rama dhe marionetat e tij e kanë mendjen të shtojnë pasurinë e tyre me mafien. Atyre as që u bie në mend për njerëzit. Së bashku, ne do të sjellim ndryshimin.

Do të presim lidhjet e mafies me shtetin, do të largojmë Ramën dhe çirakët e tij e do të sjellim një qeveri që kujdeset për familjet shqiptare”, shkruan Basha.