Berisha denoncon skandalin: Drejtori i Tatimeve kërkon t’i rrëmbejë biznesin një biznesmeni

Një biznesmen i është drejtuar më nje mesazh ish-Kryeministrit Berisha ku i shkruan se drejtori i Tatimëve në Tiranë kërkon t’i rrëmbejë biznesin e tij. Ai shkruan se drejtori i Tatimeve, Dritan Boci është një nga kapobandat më të rrezikshme në qytet dhe ish-hajdut banesash dhe lavatriçesh. Deri në 2012 ka punuar kamarjer dhe me ardhjen në pushtet të rilindjes është bërë drejtor tatimesh, ka blerë shtëpi 300 mijë euro.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Denoncon drejtorin e tatimeve se kerkon t’i rrembeje biznesin.

Narkodrejtori ka blere shtepi 300000 euro.

Ai eshte nje ish hajdut banesash dhe lavatriçesh!

Lexoni biznesmenit e dixhital. sb

http://www.arkivalajmeve.com/Grabisnin-banesa…/

Mirmbrema i nderuar Doktor Sali Berisha! Ju lutem ta beni publik kete rast sepse ky person po na veshtireson jeten familjarisht mua dhe shume biznesmeneve ne qytetin e Tiranes. Emri i tij eshte Dritan Boci dhe eshte drejtor i tatimeve tirane. Ky eshte nje nga kapobandat me te rezikshme ne qytet i cili der ne 2012 ka punuar kamarjer dhe me ardhjen ne pushtet te rilindjes eshte bere drejtor tatimesh, ka blere shtepi(papafingo) me vlere mbi 300 mije euro. Dhe tani po mundohet te behet bashkpronar ne biznesin tim qe e kam ngritur me mund e djerse.Me ka ardhur ne biznes me bllok shenimesh ne dore duke me bere llogarite se sa duhet ti paguaj shtetit ne te vertete dhe sa duhet ti paguaj nese i jap ketij 1 miljon ne muaj.Ky person ka qene i arestuar edhe per vjedhje lavatricesh. Ju lutem te na shpetoni nga keta gjak pires nga keta kapobanda te lidhur ngushte me kryeministrine…

143034029 181976029