Përgjimet e “Ndranghetës”, reagon Berisha: Rama e Veliaj pjesë e një afere korruptive 250 milionë euro

Sali BERISHA

Mafia italiane ka ne xhep narkoqeverine e Tiranes. Skandali i dites i narkoqeverise se Tiranes. Miq, mafia italiane ka njerez qe e lidhin direkt me Edvinin dhe Lal Plehun dhe ka projekte per kulla ne Tirane dhe koncesione.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Rregjistrimet e nje grupi prej 35 vetesh te arrestuar nga policia antimafie ne operacionin “Basso Profilo” kane treguar se nderlidhesi i tyre nje ishpunonjes i Guardia di Financia i siguron se me ryshfet tek nje minister i siguron te gjitha. Ata kane patur telefonata dhe kane zhvilluar takime me zyrtare kryesor te bashkise Lal Plehun dhe narkoqeveritar.

Reagimi i Berishës vjen pas arrestimit të 50 personave, biznesmenë, e anëtarë të klanit Ndrangheta që kishin lidhje me qeveritarë e biznesmenë në Shqipëri. Të gjithë akuzohen se janë pjesë e një afere korruptive prej 250 milionë eurosh.