Basha mesazh urimi kreut të ri të CDU, Armin Laschet

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar Armin Laschet për zgjdhjen si kryetar i CDU.

“I nderuar Armin Laschet, urime për zgjedhjen tuaj si kryetar i CDU-së. Shumë suksese në drejtimin e simotrës tonë CDU drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme. Unë dhe Partia Demokratike presim të vijojmë punojmë së bashku për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BE”, shkruan Basha në mesaxhin e urimit.

139364730 240310007612701 8374476490311016536 n