Real Madridi në krizë!

Real Madrid nuk ka arritur ta mbrojë titullin e tyre në Superkupën e Spanjës, duke u mposhtur 1:2 nga Athletic Bilbao.

Ata fituan trofeun e vitit të kaluar si nënkampion në LaLiga Santander, por tani si kampionë të Spanjës, ata nuk kanë qenë ta fitojnë atë.

Pas dy barazimeve ndaj Elche dhe Osasuna në LaLiga Santander, kjo humbje nuk do të bëjë asgjë për të rritur moralin në skuadrën e Real Madrid.

Ndërsa trajneri duhet të marrë një pjesë të fajit, ka ende pikëpyetje për disa lojtarë, performancat e të cilëve nuk janë mjaft të qëndrueshme për të sfiduar trofetë.

Aktualisht, Real Madridi është në vendin e dytë në La Liga me 37 pikë, katër më pak se Atletico Madridi i cili ka edhe dy ndeshje më pak të luajtura.