Banorët të izoluar nga shembja e rrugës, ish-deputetja: Fatkeqësi që vendi drejtohet nga një i çmendur!

Ish-deputetja e PD, Lindita Metaliaj shkruan në një postim në Facebook se, banorët e fshatrave Ungrej aktualisht janë të izoluar nga shembja e rrugës!

“Fatkeqësi që vendi drejtohet nga një i çmendur dhe banda e hajdutëve, të cilët kanë braktisur në mëshirë të fatit Shqipërinë dhe shqiptarët”, shkruan Metaliaj.

Postimi i plotë

Rruga lidhese e njesise administrative Ungrej me Lezhen eshte demtuar rende duke u bere e pakalueshme.

Banoret e fshatrave Ungrej aktualisht jane te izoluar nga shembja e rruges!

Deri ne keto momente askush nuk ka shkuar te inspektoje zonen!

Ungreji i braktisur dhe i harruar nga qeveria e harreses dhe hajduterise!

Lartmadheria ne vend qe te dale ne terren per te vleresuar situaten e krijuar nga permbytjet,nga rreshqitjet e dherave dhe demtimet e renda te rrugeve dhe tu vije ne ndihme banoreve, po inspekton zonen ku do te ndertohet spitali i Fierit dhurate nga shteti turk!

Fatkeqesi qe vendi drejtohet nga nje i çmendur dhe banda e hajduteve te cilet kane braktisur ne meshire te fatit Shqiperine dhe shqiptaret.

2 17

3 15