Ballina Aktualitet Malltezi: Rama bllokon Landfillin e Bushatit për të sjellë mbetjet në Sharrë...

Malltezi: Rama bllokon Landfillin e Bushatit për të sjellë mbetjet në Sharrë që të vjedhë me Ahmetajn, Veliajn e Blushin

Kreu i Departamentit të Mjedist në PD, Jamarbër Malltezi ka reaguar për bllokimin e Landfillit të Bushatit nga kreu socialsit i bashkisë së Vaut të Dejës.

Malltezi shkruan në një postim në Facebook se, Rama bllokon depozitimin e mbetjeve në Landfillin e Bushatit sepse do të rrisë çmimet e depozitimit në Bushat dhe t’i detyrojë të sjellin mbetjet në Sharrë që të vjedhë me Ahmetajn, Veliajn, Blushin, Mërtirin dhe Zoton.

Postimi i Malltezit

Mafia e plehrave ne veprim! Rama bllokon depozitimin e mbetjeve ne Landfill te Bushatit se don te rrise cmimet e depozitimit ne Bushat dhe t’i detyroje te sjellin mbetjet ne Sharre qe te vjedhi me Ahmetaj, Veliaj, Blushin, Mertirin dhe Zoton. Krim pa ndeshkim!

Exit mobile version