Këngëtari humbi jetën nga Covid-19, Paloka: Nuk mundem që bashkë me dhimbjen të mos shpreh dhe zemërimin

Nga Edi PALOKA

U prehsh ne paqe Kujtim!

Nuk mundem qe bashke me dhimbjen te mos shpreh dhe zemerimin. Jo vetem per Kujtimin qe e kam njohur qe ne rini te hershme, (pavarsisht se si e solli jeta ) po dhe per mjaft figura e personalitete te kultures e artit, qe u larguan kete vit nga jeta per shkak te Covid-it.

Sa nga keta personazhe te dashur, do ti kishim ende mes nesh sikur “artisti” yne kryeminister, te kishte treguar interes per jeten e tyre po aq sa per gishtin e Ines apo syrin e policit qe i dergoi vete me charter e me temena ne Turqi?