Tërmeti në Kroaci/ Basha: Solidariozhemi me popullin dhe shetin kroat, lutemi për familjet e viktimave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shprehur ngushëllimet popullit kroat lidhur mbi humbjet që pësoi sot si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi vendit.

Basha shkruan në një postim në Twitter se solidarizohet me popullin dhe shtetin kroat dhe lutjet shkojnë për familjet e viktimave.

“I trishtuar nga lajmi i një tërmeti të dytë në Kroaci sot. Mendimet dhe lutjet e mia shkojnë për famijet e viktimave. Ne solidariozhemi me popullin dhe shetin kroat @AndrejPlenkovic dhe i urojmë shërim të shpejtë të plagosurve”, shkruan Basha.

auto basha11111609269029